Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Akcja Ferie w Świetlicach Środowiskowych

Jak co roku podczas ferii zimowych odbyły się dodatkowe zajęcia, mające na celu zorganizowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży w okresie wypoczynku od nauki szkolnej.  Zajęcia zaplanowano w miejscu zamieszkania i na wyjazdach. Każdy znalazł coś dla siebie.           

Wychowankowie Świetlicy Nr 1 wraz z wychowawcą regularnie uczestniczyli w wyjazdach do Aqua Zdroju oraz w wycieczkach i turniejach orgaznizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.Z oferty OSiRu korzystały również pozostałe Świetlice.

Wśród atrakcji zorganizowanych dla dzieci i młodzieży z Świetlicy nr 2znalazły się: zajęcia artystyczne (plastyczne, techniczne, praktyczne), zabawy przy muzyce, zajęcia multimedialne i fotograficzne, rozrywki umysłowe oraz gry i turnieje sportowe. Dzieci świetnie bawiły się tworząc niezwykłe, przestrzenne obrazy z pasków papieru czy wykonując własnoręcznie pachnące saszetki podczas warsztatów szycia. Większości  do gustu przypadły zabawy ruchowe i konkurencje sportowe prowadzone w hali. Dużą radość sprawił dzieciom sfinansowany przez Gminę Boguszów-Gorce wyjazd do kina na film animowany pt. „Skubani”.

Wychowankowie Świetlicy Nr 3 dzięki otrzymanemu od Burmistrza Miasta dofinansowaniu oraz wsparciuTPD i SPG „MIKRUS” miały możliwość zwiedzenia  pięknego i zabytkowego „miasta Królów” – Krakowa. Wśród punktów wycieczki znalazły się najważniejsze zabytki miasta. Dzieci odwiedziły Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem Witta Stwosza,  zwiedziły Katedrę i Zamek Królewski na Wawelu oraz Sukiennice.

Podopieczni Świetlicy Nr 4 mieli okazję uczestniczyć w lekcjach jazdy na nartach w  Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym Góra Dzikowiec. Dla znacznej części z nich były to „pierwsze kroki” na nartach. Zajęciom towarzyszyło wiele radości i emocji związanych  z niełatwa sztuką poskromienia nart.

Zwieńczeniem ferii były zabawy, tańce i konkursy zorganizowane podczas urządzonych w Świetlicach bali karnawałowych.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Zdeb 11-03-2014 12:17:53
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Agnieszka Zdeb 11-03-2014
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Zdeb 12-03-2014 12:32:53