Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Podsumowanie Festynu Zachowaj Trzeźwy Umysł

 

5 października już po raz trzeci odbył się festyn sportowo-rekreacyjny pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W ramach festynu tradycyjnie rozegrano Turniej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców z Boguszowa – Gorc, którego celem  było wyłonienie mistrza turnieju w dwóch grupach wiekowych:

- dzieci i młodzieży urodzonych w latach 2001- 2003,

- dzieci urodzonych w latach 2004 i młodszych.

 

W turnieju wzięło udział łącznie 12 drużyn w skład, których weszło ponad 100 zawodników. W wyniku bardzo zaciętej walki ostateczna klasyfikacja poszczególnych drużyn przedstawia się następująco:

Grupa starsza

I miejsce:        Szalone Piłkarki,

II miejsce:       Górnik Mazbud

III miejsce:     Ultras Gorce

IV miejsce:     FC Piłeczki

W tej kategorii w rozgrywkach brały udział również następujące drużyny:

SP Szczyt I

FC Żelki

FC Kamill

SP Szczyt Górka

Grupa Młodsza

I miejsce;        Górnik Gorce I

II miejsce:       Żaki Boguszów

III miejsce:     Młodziki Boguszów

IV miejsce:     Orliki Boguszów

 

 

Po rozgrywkach dzieci i młodzieży nastąpił czas na potyczki dorosłych. Trzy drużyny – Organizatorzy, Nauczyciele i Urzędnicy stanęli do walki o zwycięstwo w Trójboju Sportowym. W pierwszym etapie zawodnicy mogli się wykazać swoja giętkością, refleksem  i zrównoważeniem w konkurencjach takich jak: skoki w workach, przechodzenie przez równoważnie  i hula hop oraz powożenie taczką. Kolejna konkurencja – przeciąganie liny pokazała kto jest silny. Ostatnia konkurencja pokazała kto tak na prawdę ma cela. Przedstawiciele poszczególnych drużyn zmierzyli się w niestandardowym strzelaniu goli do bramki bronionej przez leżącego bramkarza. Dziewczęta strzelały z zawiązanymi oczyma, chłopcy tyłem. Po bardzo zaciętym boju ostatecznie zwyciężyli nauczyciele prowadząc jeden punkt przed Organizatorami, na ostatniej pozycji uplasowali się  waleczni Urzędnicy.

 

W trakcie turnieju każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci mogły spróbować swoich sił w rozmaitych  konkurencjach takich slalom w alkogoglach (okulary imitujące stan po spożyciu alkoholu), przejście pod tyczkami, strzał precyzyjny, skakanka, hula hop, skoki w workach czy wędka szczęścia. Każdy chętny mógł tez mieć pomalowana twarz.

Ogromną popularnością cieszyły się atrakcje przygotowane przez współorganizatorów festynu: Policję,  Ochotniczą Straż Pożarną w Gorcach oraz Straż Miejską. Każdy chętny mógł przejechać się radiowozem, sprawdzić jak ściąga się odciski placów czy zobaczyć wóz strażacki od wewnątrz.

 

Świetna zabawa podczas festynu nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu osób i organizacji. Organizatorzy – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach oraz Miejski Zespól Ekonomiczno-Administracyjny Szkól w Boguszowie-Gorcach składają serdecznie podziękowania Policji, OSP Gorce, Straży Miejskiej, sędziom piłkarskim: Panu Marcelemu Wiśniewskiemu i Panu Adamowi Zdebowi oraz osobom, które zadbały o to aby dzieci mały co zjeść: Pani Jolancie Woźniak, Pani Joannie Pierzynce oraz Pani Małgorzacie Janik za pomoc  i zaangażowanie w organizację  festynu.

Organizatorzy gorąco dziękują wszystkim sponsorom, dzięki którym udała się zapewnić nagrody, słodycze oraz cieple posiłki dla dzieci: Pani Zofii Kutek, Panu Grzegorzowi Warszczukowi,  firmom Rupex, Glasrem, Bankowi Zachodniemu WBK, Przedsiębiorstwu Handlowemu  ,,NOELA”  Marek Kuszej, Pizzeri ,,AURORA”, Domowi Gościnnemu ,,RODAR” oraz firmom Pryzmat Wałbrzych Sp. z o.o. oraz PH Spoko Szostak