Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ferie zimowe Różanka

W okresie od dnia 23.01.2012 r. do dnia 29.01.2012 r. siedemnaście dzieci z Świetlicy Środowiskowej Nr 3 w Boguszowie-Gorcach brało udział w zorganizowanym przez Gminę wypoczynku zimowym w miejscowości Różanka położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Dla niektórych dzieci, był to pierwszy dłuższy wyjazd.

W trakcie wypoczynku codziennie odbywały się prowadzone przez Panią Cecylię Król oraz Annę Zgiet warsztaty terapeutyczne połączone z różnego rodzaju imprezami. Mali podróżnicy wytropili między innymi legendę o Różance, spotkali się z leśniczym, pogłębili wiedzę na temat historii regionu zwiedzając Muzeum Towarzystwa Przyjaciół Różanki. Wzięli także udział w przygotowaniu balu karnawałowego. Ich zapał sprawił, iż do organizacji balu włączyli się też mieszkańcy Różanki - imprezę uatrakcyjnił między innymi swoim podkładem muzycznym zawodowy DJ. Dzieci wykonały także kolorowe latawce, które wysoko wznosiły się podczas „Dnia latawca”.

Każdy nowy dzień przynosił dzieciom nowe atrakcje. Jedną z nich była wycieczka do Muzeum papiernictwa w Dusznikach Zdroju, podczas której maluchy poznały arkana produkcji papieru. Mogły też samodzielnie wyprodukować ten niezbędny wszystkim ludziom artykuł. Poznały również wpływ wód mineralnych na organizm ludzki podczas wycieczki do Kudowy Zdroju. Sami doświadczyli wpływ wody na wspaniały humor w trakcie zabaw w kompleksie Aqua Park - “Wodny Świat”.

To nie wszystkie atrakcje, które wzbudziły radość w wychowankach Świetlicy nie można zapomnieć też o kuligu, pieczeniu kiełbasek, pożegnalnej zabawie „duszków” oraz konkursie na rzeźbę śnieżną.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Zdeb 16-04-2012 13:38:46
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Agnieszka Zdeb 16-04-2012
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Zdeb 16-04-2012 14:23:50