Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ponad 700 tysięcy zł na wsparcie dzieci ze Świetlic Środowiskowych

 

Gmina Boguszów-Gorce pozyskała środki na realizację projektu pt. „Świetlice centrum wsparcia, integracji i aktywizacji”. Całkowita wartość projektu wynosi 700 367,50 zł w tym kwota 658 847,50 zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. 

Celem głównym projektu jest wszechstronne wsparcie 120 dzieci z Boguszowa-Gorc z rodzin zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym poprzez dostarczenie im wysokiej jakości usług w ramach placówek wsparcia dziennego. W ramach projektu zostanie zatrudnionych dwóch dodatkowych wychowawców do świetlic nr 3 i 4  dzięki czemu liczba miejsc w niniejszych placówkach zwiększy się o 20. Wszyscy podopieczni placówek wezmą udział w zajęciach rozwijających bardzo przydatne w dzisiejszych czasach kompetencje kluczowe z języka angielskiego i informatyki. Uczestniczy projektu w zależności od potrzeb wezmą również udział w zajęciach specjalistycznych – socjoterapii i treningu zastępowania agresji. Zarówno dzieci jak i ich rodzice będą mogli także skorzystać z wsparcia psychologa oraz logopedy. Dzieci uczęszczające do placówkę zostaną również objęte dożywieniem w formie bułek-kanapek. W celu jak najlepszej realizacji działań projektowych świetlice zostaną doposażone w dodatkowy sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne o łącznej wartości blisko 100 000 zł. Wśród sprzętu zakupionych zostanie po 5 zestawów komputerowych wraz  z biurkami i krzesłami do świetlic nr 3 i 4 gdzie zostaną utworzone kąciki komputerowe. Świetlice nr 1 i 2 znajdujące się w obiektach szkolnych otrzymają laptopy. Wszystkie placówki zostaną  wyposażone w tablice interaktywne wraz z oprogramowaniem, drukarki , tablice sucho ścieralne oraz liczne pomoce do nauki języka angielskiego oraz zajęć specjalistycznych. Projekt zakłada również prowadzenie działań mających na celu aktywizacje rodziców/opiekunów oraz ich integrację z dziećmi. W świetlicach nr 3 i 4 zostanie zorganizowany Klub Rodzica i Dziecka w ramach, którego przewiduje się  między innymi otwarte spotkania rodziców i dzieci pod okiem specjalistów. We wszystkich świetlicach będą organizowane wspólne imprezy i wyjścia integracyjne rodziców i dzieci. Chętni rodzice zostaną również zaangażowani jako wolontariusze  w pracę na rzecz świetlic.

Projekt realizowany  będzie w okresie od 01.12.2016 r. do 31.08.2019 r.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa

Dolnośląskiego na lata 2014-2020

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Zdeb 15-12-2016 13:22:24
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Agnieszka Zdeb 15-12-2016
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Zdeb 15-12-2016 13:24:04